Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Sdělení Finanční správy

27.3.2023, Zdroj: Finanční správa

Finanční správa prodlužuje úřední hodiny na finančních úřadech z důvodu podání daňového přiznání.

Na podání daňového přiznání v papírové podobě pro poplatníky daně z příjmů za rok 2022 zbývá pár dní. Zatím vybrala Finanční správa 968 tisíc daňových přiznání a od pondělí 27. března 2023 až do termínu pro podání přiznání, tj. do 3. dubna 2023, rozšiřuje úřední hodiny finančních úřadů.

Provoz podatelen územních pracovišť bude v tomto týdnu zajištěn nad rámec obvyklých úředních hodin, a to pondělí až pátek v čase 8:00 až 17:00 hodin. Rozšířené úřední hodiny budou platit i na pracovištích 2+2, která jsou v tzv. optimalizovaném režimu. Některá pracoviště 2+2 mohou mít stanoveny úřední hodiny odlišně a jejich seznam je k dispozici na webu Finanční správy.

Pro menší obce organizuje Finanční správa ve spolupráci se starosty a na základě evidovaného zájmu výjezdy do obcí, kde nejsou sídla finančních úřadů, a tam je také možné přiznání podat. Poslední výjezdy se budou konat ještě první týden v dubnu. Kompletní přehled dle jednotlivých krajů je k dispozici na webu Finanční správy: Výjezdy pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí