Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Změny v zařazení státních zaměstnanců do platových tříd

15.6.2010, Zdroj: Úřad vlády

Kabinet Jana Fischera schválil změny v katalogu prací ve veřejných službách či finanční pomoc na odstraňování následků povodní. Vláda na pravidelném jednání přijala změnu zařazení zaměstnanců státní správy, samosprávy a veřejných služeb v katalogu prací ve veřejných službách.

Kabinet Jana Fischera schválil změny v katalogu prací ve veřejných službách či finanční pomoc na odstraňování následků povodní.

Vláda na pravidelném jednání přijala změnu zařazení zaměstnanců státní správy, samosprávy a veřejných služeb v katalogu prací ve veřejných službách. Na základě návrhu, který na jednání předložil ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka, se u některých profesí změní rozsah zařazení do platových tříd. Nařízení vlády nově také počítá s některými profesemi, které dříve v katalogu uvedeny nebyly. Jedná se například o kaplany a vychovatele ve vězeňské službě. Naopak se v katalogu již neobjeví pracovníci pro vzdělávání a certifikaci v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Ministerstvo návrh připravilo zejména kvůli změnám, které sebou přináší elektronizace veřejné správy, nové práce prováděné v dopravně správních agendách, v oblasti občanských a cestovních dokladů, živnostenského podnikání, ale i čerpání prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie. U některých profesí způsobilo změnu v zařazení do