Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Vybráno z lenochovy čítanky

7.3.2012, Zdroj: Verlag Dashöfer

     Staré přísloví říká, že čeho je moc, toho je příliš. Každá jednostrannost se jednoho dne zvrhne ve svůj protiklad. A tento zákon platí i pro nadměrnou pracovitost, což je dobrá zpráva pro všechny přetížené zaměstnance, zapřísáhlé workaholiky a jejich nejbližší. Jednoho dne se z ní totiž stane lenost. Život se pak jako mávnutím kouzelného proutku promění z bláznivé jízdy v nekonečnou sérii klidných chvilek a uštvaný zaměstnanec v lenocha. Nevěříte?

     Tom Hodgkinson, šéfredaktor časopisu Lenoch, nabízí řadu inspirativních podnětů a nápadů, jak pomalu či rychle, podle naturelu a odvahy dotyčného, přestat sprintovat jak křeček v kole a přejít do uspokojivě klidného životního rytmu.

     Nejdůležitějším krokem je změnit pohled na věc. Třeba na takové nachlazení či nevolnost, což je v předjarním čase zkušenost, se kterou se potýká řada z nás. Žádný paralen, coldrex, vitamín C a dvojitá káva, která má zmírajícího za firemním počítačem přivést opět k životu. Nemoc je podle Hodg-kinsona jednou z posledních oprávněných možností, jak lenošit. Tedy žádné myšlenky typu: „Šéf mě zabije“, ale „Dobře, můžu pár dní ležet v posteli, sledovat staré filmy, civět do stropu, bloumat na hranici spánku a bdělosti, zmenšit řadu nepřečtených knih, prostě dělat všechno, na co si pořád stěžuji, že nemám čas.“ Umění stonat spočívá v tom, že na nemoc nepohlížíme jako na nevítanou nedělní návštěvu tchýně, ale prokážeme jí úctu a dopřejeme si klid, až sama uzná, že je čas navštívit dalšího životního běžce. Za pár dní se tak do práce vrátí osvěžený zaměstnanec se spoustou nápadů, a ne prskal, který pro svůj pocit nepostradatelné užitečnosti nakazí celé firemní patro.

     Nebo další věc