Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Postřehy z praxe - Co prozradí facebook a linkedin

15.6.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

     Monika už pár let miluje facebook. Fascinuje ji, že o sobě může sdělit přesně to, co považuje za sympatické, a sdílet to s ostatními. Občas tam dá i nějakou odvážnou fotku. Není na tom přece nic špatného. Po škole si začala hledat práci. Ani ji nenapadlo, že její „soukromá“ prezentace na facebooku má cokoliv společného s tím, jak ji vnímá profesní svět. Při prvním pohovoru na ni potenciální šéf pomrkával a měl spoustu otázek, které jí tak trochu přišly „na tělo“. Když se jí to stalo poněkolikáté, začala se ptát známých, zda mají stejnou zkušenost. Zjistila, že ne, a postupně pochopila, že někteří z jejích potenciálních zaměstnavatelů viděli její profil na facebooku a chápou ji jako poněkud „nevázanou“. Proto se rozhodla osobnější část prezentace odstranit. Ani si neuvědomila, co může zapříčinit nevinné internetové flirtování.

     Pavel si zveřejnil svůj profil na linkedin. V něčem je podobný facebooku, ale rozhodně se liší tím, že je to prostor spíš pro profesní a pracovní prezentaci. Díky němu našel zaměstnání. Postupně se mu nahromadili známí a s nimi i několik konzultantů z personálních agentur. Protože svou kvalifikací a praxí odpovídal požadavkům, takže ho oslovili a slovo dalo slovo .

Otázky na zamyšlení:

  • Také znáte lidi, jejichž profil na facebooku ohrožuje jejich profesionální pověst? Lze chápat profil na jakýkoliv internetových stránkách jako soukromý?

  • Už jste našli vhodného