Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Poskytování cílové odměny zaměstnanci

18.1.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.319
Poskytování cílové odměny zaměstnanci

JUDr. Věra Bognárová

Dotaz

Máme se zaměstnancem sjednánu smlouvu o smluvní mzdě. Je možné k této mzdě vyplatit cílovou odměnu?

Právní úprava

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 113 - § 121 ZP

Odpověď

Zaměstnavatel, který poskytuje za výkon práce mzdu, může zaměstnanci za jím sjednaných nebo stanovených podmínek poskytovat jakékoliv složky mzdy. „Cílovou odměnu” jako složku mzdy zákoník práce při poskytování mzdy neupravuje, ze zákona tak na ni nevzniká nárok.

Není ale vyloučeno, že zaměstnavatel některou ze složek mzdy takto označí a zaměstnancům jí bude poskytovat a vyloučeno její poskytnutí není ani u