Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Odměna za pracovní pohotovost

4.2.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Odměňování pracovní pohotovosti upravuje zákoník práce v § 140 jednotně pro všechny zaměstnance.

Dotaz:

Může být formou písemné dohody (zaměstnanec a zaměstnavatel) sjednaná odměna za pracovní pohotovost nižší, než uvádí § 140 zákoníku práce ?

Odpověď:

Takový postup, který uvádíte ve svém dotazu, možný není. Odměňování pracovní pohotovosti upravuje zákoník práce v § 140 jednotně pro zaměstnance odměňované mzdou a platem. Odměnu stanoví pouze jako nejnižší