Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Očkování zaměstnanců

19.7.2021, Zdroj: ČTK

Naočkovanou přes polovinu zaměstnanců má podle průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR 29 procent firem.

U dalších musejí sledovat bezinfekčnost po návratu ze zahraničních dovolených. Pracovníci 16 procent podniků ale nejsou ochotni sdělit, že strávili pobyt v cizině. Napětí v pracovněprávních vztazích způsobila podle Svazu průmyslu a dopravy (dále „SP“) vláda, když nová pravidla zavedla na posledních chvíli. Situaci by neměla opakovat a měla by včas ohlásit podmínky, které budou platit od září. SP to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Proočkovanost hlavně ve velkých firmách je podle SP často vyšší než v celé populaci. Přesto se třetina společností chce stále do očkování zapojit, pokud to vláda oficiálně umožní. Od tohoto záměru 13 procent podniků odradil dosavadní přístup kabinetu. SP podle svého viceprezidenta Jana Rafaje volá po jasně nastaveném systému očkování zaměstnanců ve firmách zhruba půl roku. Hodil by se podle něj i při případné třetí dávce vakcíny, řekl.

Zaměstnanci mají od 9. července povinnost při návratu z dovolené v zahraničí předložit negativní test na covid-19. V průzkumu ale 22 procent podniků uvedlo, že není v jejich