Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Nejen prací živ je člověk

26.1.2012, Zdroj: LMC

Toto okřídlené rčení potvrzuje také aktuální výsledky výzkumu společnosti LMC.

Z průzkumu vyplynulo, že zhruba dvě třetiny lidí po příchodu ze zaměstnání dokáží relaxovat, ať už aktivním způsobem, nebo formou pasivního odpočinku. Zbylí zaměstnanci naopak relaxaci po práci nevěnují dostatek prostoru. Jednou z příčin může být také fakt, že určitá část české populace nevystačí s jedním příjmem. Průzkum Prace.cz z října loňského roku ukázal, že zhruba čtvrtina lidí má dvě zaměstnání.

Dotazování mezi 2 158 uživateli portálu Prace.cz potvrdilo, že Češi jsou nejen pracovití, ale umí i odpočívat. Alespoň pokud tomu podmínky přejí. Třetina respondentů (33 %) uvedla, že si po příchodu ze zaměstnání vůbec nelámou hlavu s tím, co po zbytek dne dělat, a volí pasivní odpočinek či nicnedělání. Další pětina (19 %) z oslovených se po práci věnuje aktivnímu odpočinku - sportu nebo pobytu v přírodě. 14 % lidí volí pro chvíle volna společný rodinný program. Zbylá třetina (34 %) se i po dni v zaměstnání věnuje další práci.

„Zjištění, že většina lidí relaxaci po práci nezanedbá, je velmi pozitivní. Je dobře, že si lidé uvědomují, že jejich život není pouze o práci. Vhodný odpočinek pro načerpání sil na další den přitom výrazně ovlivňuje také