Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Nedělní příplatek pro vychovatelku

18.7.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Ráda bych se zeptala, jak máme posuzovat pro účely nedělního příplatku práci vychovatelky na DM, která slouží 1 týden v měsíci noční a směna začína v neděli v 18.00 hodin. Braly jsme to jako nedělní příplatek 6 hodin. Je to tak správně? Nevím, zda je dle § 91 ZP nutné určit toto vnitřní směrnicí. Pokud bychom napsali, že pracovní týden začíná začátkem 1. směny tzn. v 18. hod. v neděli. Pak by se tyto hodiny nepovažovali jako nedělní?

Odpověď:

Při