Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

MVZZ,DPP,DPČ - problémové oblasti zdravotního pojištění

1.7.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:25:00

Vysvětlení postupu zaměstnavatele při řešení složitějších případů při placení pojistného na zdravotní pojištění.

Pro koho je určen:

Seminář je určen pro mzdové účetní, daňové poradce, ekonomy, pracovníky SW firem, zabývajících se mzdovou problematikou a ostatní specialisty v oblasti mezd.

Cílem on-line semináře je:

Cílem semináře je vysvětlit postupy zaměstnavatele při řešení složitějších případů při placení pojistného na zdravotní pojištění.

Obsah on-line semináře:

  • podmínky, kdy zaměstnavatel nemusí dodržet u zaměstnance minimální vyměřovací základ
  • příklady vztahující se k problematice minimálního vyměřovacího základu
  • situace, ve kterých se projevuje vliv minimální mzdy (příklady)
  • specifické podmínky u dohod - plnění oznamovací povinnosti, placení pojistného, příjmy po skončení dohod
  • spolupráce s jinými zaměstnavateli, povinnosti pojištěnce jako zaměstnance

Součástí výkladu je řešení problémových situací ve zdravotním pojištění na základě kontrolní činnosti u zaměstnavatelů a dotazů z praxe, často i formou příkladů.

Lektor

Ing. Antonín Daněk

Ing. Antonín Daněk

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze v roce 1983. Specialista ve zdravotním pojištění získal svoje zkušenosti a znalosti dlouholetým pravidelným a intenzivním kontaktem s odbornou sférou, zejména se zaměstnavateli. Má za sebou 20 let výkonu vedoucí funkce, kontrolní činnosti u zaměstnavatelů a metodického působení ve Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR. V rámci České republiky provádí metodickou a poradenskou činnost v celé šíři spektra zdravotního pojištění. Přednáší problematiku zdravotního pojištění od roku 1995 především pro mzdové účetní a další specialisty v oblasti zpracování mezd, ale také i pro pracovníky softwarových firem a pro pracovníky zdravotních pojišťoven. Rozsáhlá je jeho publikační činnost. Kromě jiného je autorem oblasti zdravotního pojištění v publikaci Abeceda mzdové účetní, každoročně vydávané nakladatelstvím ANAG Olomouc.