Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Dofinancování sociálních služeb má řešení

11.6.2019, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a předsedkyně Asociace krajů Jana Mračková Vildumetzová (ANO) na společném jednání 7. 6. 2019 představily plán na dofinancování sociálních služeb pro rok 2019.

Jedná se o kompromisní variantu, která využívá financování z rozpočtu MPSV, ze státní rozpočtové rezervy i z evropských peněz. Celkově se jedná o částku 2,5 miliardy korun. Nad rámec této dohody bude také dofinancována sociální práce na obcích, péče o ohrožené děti a nadregionální projekty sociálních služeb.

„To úsilí, které jsme v posledních týdnech věnovali jako vláda tomu, aby opravdu bylo zajištěno financování pro ty nejpotřebnější, je dnes završeno opravdu skvělou dohodou.“ Okomentovala výsledky jednání na tiskové konferenci ministryně Maláčová.

Představený plán počítá s dofinancováním platů a zvláštních příplatků v oblasti sociálních služeb ve výši jedné miliardy korun. Pět set milionů poskytne Ministerstvo práce a sociálních věcí ze svého rozpočtu a pět set milionů bude alokováno ze státní rozpočtové rezervy. Přesun finančních prostředků ze státní rozpočtové rezervy musí nejprve schválit